מסלול "אל השמש תחת עץ האלה": שעתיים-שעתיים וחצי

טיול הטרקטורונים מתחיל במושב דישון בנסיעה דרך שדות, מטעי הנשירים והכרמים, נמשיך יחד מזרחה, נעבור בין כרמי ענבים ליין, ניכנס אל תוך יערות הרי נפתלי ונטפס בעזרת הטרקטורון עד המצוק הכי גבוה בהר – "קרן נפתלי". "קרן נפתלי" פותחת בפנינו חווית נוף וטבע עוצרת נשימה; עמק החולה, רמת הגולן והחרמון נפרשים לפנינו במלוא עוצמתם.

צוות ההדרכה של טרקטורוני דישון ישמח להעניק לכם הסבר מקצועי על הסובב אתכם, זאת יחד עם קפה שחור, תה צמחים ועוגיות שיוגשו לכם חופשי  בשטח. בעונת הנדידה נוכל לצפות באלפי ציפורים הנוחתות באגמון החולה המחודש – מחזה מדהים ביופיו.

המשכו של המסלול בהר זמר, נגיע לצידו המערבי, שם מחכה לנו תצפית אל הלבנון; נראה את הכפר בליידה, נשקיף לעבר קיבוץ מלכיה, מנרה ויפתח שעל גבול הצפון ונרד אל תוך בקעת קדש. נמשיך לעבר מדרגות הסלע – מסלול מאתגר של מדרגות חצובות בסלע, עד מטר גובה, נרד אותן רכובים על גבי הטרקטורונים, לאט ובזהירות.

טיול הטרקטורונים ימשיך הלאה, לצפון בקעת קדש, היישר אל חניון האלות; בחניון זה מחכה לנו עץ אלה מהעתיקים במזרח התיכון, סבוך ומדהים, תחת צילו נקיים הפסקה נוספת הכוללת פינוק שטח – תה צמחים מהביל, קפה שחור ועוגיות.

נצא מיד לאחר ההפסקה לתל קדש שלמרגלות קיבוץ מלכיה, שם נראה את בית המקדש לאל השמש, את שרידי הבניין ואת הסרקופג של האל. משם נחזור אל האתר דרך כרמים של ענבים ליין, מטעי תפוחים ואגסים, באזור שטוח ופתוח, שם נוכל לחוות את מהירות הטרקטורון. במסלול זה מצפים לנו נופים מדהימים של הרי הגולן, סוריה והרי הלבנון.

אורך טיולי טרקטורונים הוא פי 3 בק"מ מהמסלול הקצר. משך הפעילות  כולה בין שעתיים לשעתיים וחצי, תלוי ברמת הנהיגה. לאורך כל המסלול נספק מים מינרלים באופן חופשי.

תגובות


טיולי טרקטורונים טיולי תומקאר טיולי ריינג'רים ימי גיבוש לקבוצות

כל הזכויות שמורות לטרקטורוני דישון טלפון: 04-6997758 | נבנה על ידי Web Yourself בניית אתרים

 
תפריט
x
תפריט